Race Results

Click this button to submit race results: Submit Results

You can filter results below by race and/or runner.

Questions or corrections can be emailed to webmaster@uppervalleyrunningclub.org.

       


Shaker 7 (7M)
Enfield, NH, June 24, 2018 – results

Name M/F Age Time Pace Overall (/95) Age Group
Rich Smith M 48 40:40 5:49 1 1/12 M40-49, Top Fin
Jotham Burnett M 38 41:52 5:59 2 1/14 M3039
Travis Peters M 28 46:51 6:42 3 1/6 M2029
Mary Peters F 26 47:17 6:46 4 1/10 F2029
Richard Currier M 45 47:26 6:47 5 2/12 M4049
Randall Reynolds M 25 47:49 6:50 6 2/6 M2029
Tom Moore M 56 50:17 7:11 11 1/11 M5059
Jeff Reed M 64 50:28 7:13 12 1/4 M6069
Todd Mackenzie M 48 50:58 7:17 13 4/12 M4049
John Pomeroy M 34 51:01 7:18 14 3/14 M3039
Casey Washburn M 28 51:37 7:23 16 4/6 M2029
Dillon Huber-Parker M 26 52:44 7:32 18 5/6 M2029
Colin Smith M 42 53:27 7:39 20 6/12 M4049
Michael Kokko M 35 53:47 7:41 23 4/14 M3039
Gunner Currier M 11 54:02 7:44 24 1/1 M0119
Alex Mainor M 30 54:14 7:45 25 5/14 M3039
Jose Suarez M 37 54:50 7:50 26 6/14 M3039
Michael Herron M 51 55:55 8:00 28 4/11 M5059
Jennifer Hansen F 54 56:33 8:05 29 1/6 F5059
Jennilee Bigl F 34 56:45 8:07 30 1/15 F3039
Madeleine Bothe F 36 57:13 8:11 32 3/15 F3039
Alex Drew M 30 57:29 8:13 34 7/14 M3039
Steven Boyle M 50 57:33 8:14 35 5/11 M5059
Lisa Colgan F 43 58:44 8:24 40 2/9 F4049
Pam Moore F 54 58:52 8:25 41 2/6 F5059
Ryan Scelza M 34 1:00:14 8:37 43 8/14 M3039
Sarah McBride F 38 1:01:04 8:44 46 5/15 F3039
Mary Mancuso F 60 1:01:18 8:46 47 1/3 F6069
Melissa Herman F 51 1:02:20 8:55 50 3/6 F5059
Steve Waterman M 51 1:02:22 8:55 51 6/11 M5059
Quinn Colgan M 42 1:02:50 8:59 53 10/12 M4049
Keith Culver M 45 1:03:03 9:01 54 11/12 M4049
William Young M 72 1:06:48 9:33 63 1/2 M7099
Yuki Burnett F 41 1:07:00 9:35 65 4/9 F4049
Kristen Downey F 41 1:07:33 9:39 66 5/9 F4049
Abagail Barmon F 30 1:08:42 9:49 68 6/10 F2029
Julie Paye F 41 1:09:20 9:55 71 6/9 F4049
Kate Huber-Parker F 26 1:09:55 10:00 72 7/10 F2029
Julia Neily F 55 1:11:19 10:12 73 6/6 F5059
Marie Parizo F 62 1:12:35 10:23 74 3/3 F6069
John Foster M 55 1:12:39 10:23 75 3/4 M6069
Charles Morgan M 53 1:16:10 10:53 79 8/11 M5059
James Pitarys M 30 1:17:27 11:04 81 13/14 M3039
Desislava Pomeroy F 32 1:17:41 11:06 82 12/15 F3039
Nicole Labrecque F 31 1:18:24 11:12 83 13/15 F3039
Michael Musty M 32 1:18:25 11:13 84 14/14 M3039
Lori Stevens F 46 1:18:47 11:16 85 8/9 F4049
Heidi St. Peter F 41 1:18:47 11:16 86 9/9 F4049
Kevin Williams M 61 1:18:48 11:16 87 4/4 M6069
Hope Fortier F 30 1:23:11 11:53 90 9/10 F2029
Deanna Fortier F 32 1:24:09 12:02 91 14/15 F3039
Tiffany Currier F 39 1:26:46 12:24 92 15/15 F3039
David Davis M 29 1:30:09 12:53 93 6/6 M2029
Bianca Fortier F 28 1:30:09 12:53 94 10/10 F2029

Earlier Races >><< Later Races